WIATRÓWKI , ŚRUTY, AKCESORIA

WIATRÓWKI DŁUGIE I KRÓTKIE – PISTOLETY CO2 – ŚRUTY – TARCZE – POJEMNIKI co2 – KULOŁAPY

Produkty z tego działu sprzedajemy TYLKO PEŁNOLETNIM !!!

Wszystkie wiatrówki, które można kupić w naszym sklepie DOSTĘPNE SĄ BEZ ZEZWOLENIA. Wiatrówki te mają energię kinetyczną wystrzelonego pocisku poniżej 17 dżuli (<17 J) i zgodnie z polskim prawem można je nabywać i posiadać bez konieczności uzyskania zezwolenia i rejestracji.

Aby je kupić, wystarczy być osobą pełnoletnią. W związku z tym przy zakupie będziemy jedynie dodatkowo potrzebowali Twojego dokumentu tożsamości. Wraz z towarem otrzymujesz od nas fakturę lub paragon, która zaświadcza, że wiatrówka ma energię poniżej 17 dżuli.

Ustawa z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji to podstawa prawna, która potwierdza, że na wiatrówki o energii poniżej 17J nie jest wymagane zezwolenie. Posiadanie wiatrówki nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami prawnymi, o ile nie będziemy używali jej w niedozwolonym celu. Zalecamy jednak rozsądek w transportowaniu wiatrówek i wyborze miejsc do strzelania. Warto wziąć pod uwagę, iż nie każdy z przychylnością odnosi się do tego hobby i nasz widok może wzbudzać u niektórych niepokój i zdenerwowanie.

WIATRÓWKI KARABINKI

WiatrówkiZwane popularnie „długimi wiatrówkami” świetnie nadają się do precyzyjnego strzelania na dłuższe dystanse (powyżej 15-20 metrów). Mają większą moc niż wiatrówki pistolety, dłuższą lufę i z tego też względu są zdecydowanie bardziej celne. Wystrzeliwany z nich śrut ma również większe możliwości przebijania celu.

Posiadanie długiej kolby pozwala nawet początkującym na przyjęcie odpowiedniej pozycji strzeleckiej, co dodatkowo ułatwia celowanie i oddanie dobrego strzału. Z racji gabarytów wiatrówki karabinki są cięższe i trudniej je przenosić, najlepiej zatem zaopatrzyć się w pokrowiec na wiatrówkę.

Karabinki najczęściej posiadają specjalną szynę montażową pozwalającą na zamontowanie celownika optycznego. Jego stosowanie pozwala nawet kilkukrotnie zwiększyć zasięg (odległość do celu), gdyż pozwalają dostrzec naprawdę mały cel w takim oddaleniu, że bez powiększenia, jakie oferuje celownik byłyby niewidoczne.

 

WIATRÓWKI PISTOLETY

WiatrówkiSzczególnie polecane jeżeli interesuje Cię strzelanie na dystansie do 15 metrów – np. do puszek, a jednocześnie chcesz w dość krótkim czasie oddać kilkanaście strzałów – wiatrówki napędzane sprężonym CO2 mają magazynki o pojemności do 28 śrucin. Takie wiatrówki pozwalają na opróżnienie całego magazynka w czasie tak krótkim, w jakim jesteś w stanie naciskać spust!

Dużą zaletą posiadania wiatrówki pistoletu jest fakt, że można łatwo schować go do torby, plecaka, czy też kabury. Bez problemów zatem można udać się z wiatrówką na wycieczkę za miasto, połączoną ze strzelaniem.

Zaletą pistoletów (głównie z grupy zasilanych nabojem CO2) jest atrakcyjny i dość realistyczny wygląd, a także realizm obsługi, który zbliża je do prawdziwej broni palnej. Przeważnie stanowią właśnie wiatrówki pistolety na CO2 repliki broni na ostre naboje. Wymiary i waga, sposób przeładowania oraz umieszczenie magazynka – to wszystko jest niemal identyczne, jak w przypadku prawdziwej broni. Niektóre modele wiatrówek mają także ruchomy zamek, cofający się podczas oddawania strzału, podobnie jak w oryginalnym pistolecie na ostre naboje. Takie rozwiązanie nie tylko uatrakcyjnia strzelanie, ale również czyni je bardziej realistycznym.

 

Wiatrówkowe BHP

Jak każde hobby, tak i strzelectwo pneumatyczne niesie ze sobą pewne ryzyko. Jest ono związane ze sposobem posługiwania się wiatrówką, rzadziej ze złą wolą strzelca. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia „okoliczności” należy pamiętać o kilku ważnych sprawach:

  • wiatrówka nie jest zabawką, nieostrożne obchodzenie się z nią może spowodować poważne obrażenia,
  • wiatrówkę zawsze należy traktować tak, jakby była nabita i naciągnięta. Nigdy nie celuj do ludzi ani zwierząt,
  • nie pozostawiaj wiatrówki bez nadzoru, zwłaszcza gdy jest naciągnięta i załadowana,
  • nie polegaj jedynie na mechanicznych zabezpieczeniach – żadne przyrządy nie zastąpią zdrowego rozsądku,
  • zawsze noś okulary ochronne,
  • przed strzałem upewnij się, co znajduje się za celem, a także czy w chwili strzału w jego linii nie znajdzie się człowiek, zwierzę lub przedmiot, do którego nie zamierzasz strzelać,
  • nigdy nie strzelaj w kierunku powierzchni, o których wiesz, że mogą spowodować rykoszetowanie.
  • korzystając z wiatrówki kieruj się zdrowym rozsądkiem i nie lekceważ żadnej z okoliczności, które mogą przyczynić się do powstania przykrej sytuacji. Przewiduj! Nie ryzykuj
  • bądź świadomy, że Twoje zachowanie może być obserwowane przez innych, być może nie podzielających Twojego entuzjazmu dla wiatrówek. Złe praktyki przyczyniają się do złego rozgłosu. Nie narażaj swojej przyszłej rozrywki na szwank poprzez nieodpowiednie używanie tej wiatrówki.